Delay 48000 Geciktirici Krem – Geciktirici Sprey Ürün Görseli

Cinsel Fanteziler Nelerdir Ve Yararları Nelerdir

Cinsel fanteziler nelerdir ve yararları nelerdir. Fantezileri anlayın ve fantezisini öğrenin. Fantezilerini paylaşma konusunda dikkatli olun

Denizde kız

Cinsel fantazinin gücü
Cinsel fantezi, ilişkileri geliştirmek ve samimiyet kurmak için mi, yoksa yalnız ve umutsuzluğun son çare olarak mı kullanışlı bir yoludur? Psikoseksüel terapist Paula Hall insanların neden fantezilerini inceler ve bu arzuları keşfetmenin en güvenli yollarını inceler.

Cinsel fanteziler nedir?

Fantasitler hayalperestler. Hayali görüntüler. İlginç spekülasyonlar. Hüsnükuruntu. Herkes bir şekilde fantazileşir. Piyangoyu kazanırsanız, ne yapacağınızı hayal ettiyseniz, fantezi kullanmışsınızdır.

Fantezi insan doğasının temel bir parçasıdır. Aktif hayal gücünü çocuklarda sağlıklı görüyoruz (onları oynamalarını izle ve kendi dünyasında kaybolduklarını göreceksin), ancak yetişkinlerin büyümesi gerekiyor. Ancak çoğu insan asla yapmaz. Gün boyunca hayal gücümüzü bastırmaya devam edersek bile, şu bilinçsiz tutkular biz uyurken ortaya çıkıyor.

 

En son zihinsel sağlık haberleri için Twitter’da bizi takip edin
reklâm
Fantezileri anlama

Her şeyde olduğu gibi cinsel fantezide çok geniş kişisel zevkler vardır. Ancak birçok insan, kendi fantezilerinden rahatsız oluyor ve başkalarına kabul edilemez olan şeylerden etkilenmişlerse, garip biri olduklarından korkuyorlar.

Cinsel fanteziler bilinçaltımızın bir yönünü ifade edebilir. Örneğin, itaatkar veya pasif olmakla ilgili fanteziler kişisel sorumluluk olmaksızın yüksek cinsel uyarılma yaşamak isteyebilir.

Fakat fanteziler, gerçek hayatta hiçbir zaman yapamayacağımız şeylere, örneğin kamusal alanda seks yapmak ya da belirli bir kimseyle birlikte hareket etmek için kullanabileceğimiz bir yere. Ve bazen bizi gerçek haline getiriyorlar çünkü gerçek değiller.

Başkaları hakkında fantezi yapmak

Bazı insanlar, eşlerinden başka biriyle fantazi kurmanın ihanete uğrama ya da sadakatsiz olma isteğini ortaya koyma ya da eşleri tarafından daha uzun süre açık tutulması endişesi içindedir.

Aslında, bu çok nadiren durumdur. Kanıtlar, en çok hayal edenin, mutlu, sevecen, güvenen ilişkilere girdiğini gösterir. Zihin, vücudun ziyaret etme niyetinde olmadığı yerleri araştırdığı bu bağlamda.

Fantazinin faydaları

Seks genellikle beyinde başlar. Dolayısıyla aktif bir hayal gücü, herhangi bir fiziksel olan şey olmamadan önce seks için hazır olduğunuz anlamına gelebilir. Bu nedenle, arzu artar ve uyarılma daha hızlıdır.

Bazı insanlar, uzun süredir devam eden cinsel ilişki için yenilik katabilen aktif bir fantezi hayat buluyor. Eşiniz cinsel olarak sizin gibi maceraperest değilseniz, bu özellikle yararlı olabilir.

Fakat tersine, yatakta denemeyi utandırıcı bulursanız, fantezi, hayal gücünüzü rahat bırakmak ve rol oynamak için bir fırsat sunar. Yeni bir şey başlatmadan önce güven inşa edebileceğiniz bir uygulama alanı olarak kullanılabilir.

Psikoseksüel terapide, fantezi genellikle olumsuz düşünceleri engellemek için kullanılır. Cinsel buluşmalarda zihninizin yararsız görüntülere veya düşünceye dolaştığını görürseniz, fantezi size cinsel zevkinize yeniden odaklanmanıza yardımcı olabilir.

Fantezi öğrenmeyi öğrenmek

Cinsel fantezi bulamazsanız kolayca gelir, öğrenebilirsiniz. Erotik yardımcı olabilir; erotik kitaplar ve sanat kitapçılarını araştırmayı deneyin. Ayrıca herhangi bir zevke uygun bir çok dergi var. Yerel video mağazanız, romantik ve çekici karakterlerden gerilim kaynaklarına ve daha açık 18 derecelendirilmiş filmlere kadar bir dizi filmi stoklayacak.

Neyin yönlendirici olduğunu öğren.

Ardından gevşeme teknikleri yardımıyla yalan söyleyin ve zihninize kişisel zevkinizi kazandırın.

En yaygın erkek fantezileri şunları içerir:

mevcut bir partnerle seks yapmak
oral seks vermek ve almak
Birden fazla kişiyle seks yapmak
egemen olmak
pasif ve itaatkar olmak
daha önceki bir deneyim yaşamak
başkalarının sevişmesini izlemek
yeni cinsel pozisyonlar deniyor
En yaygın kadın fantezileri şunları içerir:

mevcut bir partnerle seks yapmak
oral seks vermek ve almak
yeni bir eşle seks yapmak
romantik veya egzotik yerler
Bir şeyler yasak
itaatkar olmak
daha önceki bir deneyim yaşamak
karşı konulamaz bulunmak
yeni cinsel pozisyonlar deniyor
Fantezilerini paylaşma konusunda dikkatli olun

Bazı çiftler, fantezilerini paylaşmak ve onları harekete geçirmekle güven ve yakınlık düzeyinin arttığını fark etse de, bazıları buna inanmamıştır.

Fantasies son derece kişisel. Bunları özellikle de ilgilendiğiniz birine açıklamada riskler bulunmaktadır. Eğer fantezinizden hoşlanmazlarsa ya da oyunu denerseniz ve sadece işe yaramazsa, nasıl idare edeceğinizi düşünün.

Paylaşmakta olan fanteziler özgür olabilir, ancak risklidir. Önce genel konuyla ilgili olarak eşinizle konuşun, sonra dikkatli bir şekilde yaklaşın.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )