Delay 48000 Geciktirici Krem – Geciktirici Sprey Ürün Görseli

Performansımı nasıl artırırım?

Küçük bir çalışmanın sonuçları, düşük cinsel arzusu olan erkekler için olumlu haberler getiriyor; ışık terapisi – çoğunlukla mevsimsel affektif bozukluğu tedavi etmek için kullanılan parlak yapay ışığa maruz kalma – erkeklerin libidosunu artırabilirler.

Erkeklerin dörtte birinin düşük seks süresine sahip olduğu ve cinsiyete duyulan ilgi eksikliği olduğu tahmin edilmektedir. Kaygı , stres , depresyon ve diğer psikolojik faktörler, cinsel isteklerinin düşük olmasının yanı sıra erkek cinsel hormonu testosteronunda bir azalmaya neden olabilir .

Kısa süre önce Avrupa Viyana Nöropsikofarmakoloji Koleji (ECNP) Kongresi’nde sunulan yeni çalışma , sabah erken sabah aydınlık ışığa maruz kaldıklarında erkeklerdeki testosteron seviyelerini artırarak cinsel doyumlarını artırdıklarını açıkladı.

“Aslında, bahar ve yaz aylarında cinsel işlevin arttığını zaten biliyorduk ve bunun ışığa maruz kalma ile iyi ilişkide bulunabileceği hipotezi” dedi.

“Ayrıca, önceki bir çalışma, hafif terapiye maruz kalma ile LH düzeylerinde artış – erkeklerde testosteron düzeylerini yükselten luteinizan hormon adı verilen bir hipofiz hormonu arasında bir ilişki buldu.”

Işık terapisiyle cinsel tatminde üç kat artış

Çalışmaları için Prof. Fagiolini ve meslektaşları, parlak ışık maruziyetinin erkeklerin testosteron düzeylerini nasıl etkilediğini ve bunun cinsel istek üzerine nasıl bir etkisinin olabileceğini araştırmaya karar verdiler.

Ekip, hipoaktif cinsel istek bozukluğu (HSDD) veya cinsel uyarılma bozukluğu tanısı konmuş 38 erkeği işe aldı; Her iki koşul da cinsiyete olan ilginin az olması ile karakterizedir.

Katılımcılar iki gruba ayrıldı; bir grup, her sabah 2 hafta boyunca özel olarak uyarlanmış bir ışık kutusuna 30 dakikalık bir maruz kalma, diğer grup – kontrol grubu – ise çok daha az ışık yayan bir kutuya maruz bırakıldı.

Erkeklerin testosteron seviyeleri ve cinsiyete olan ilgi, 2 haftalık ışık kutusu maruziyetinden önce ve sonra değerlendirildi.

Ekip , kontrol grubuyla karşılaştırıldığında, aktif ışık tedavisine maruz kalan erkekler cinsel tatminde anlamlı bir artış olduğunu gösterdi .

Tedaviden önce iki grupta da cinsel doyum skoru ortalaması 10 üzerinden yaklaşık 2 idi, ancak tedaviden sonra parlak ışığa maruz kalan grup, cinsel tatmin puanlarını 6.3 civarında buldu; kullandığımız ölçekte üç kattan fazla bir artış “dedi. Prof. Fagiolini.

Buna karşılık, kontrol grubu 2 haftalık tedaviyi takiben ortalama 2.7 puan verdi.

Ayrıca, araştırmacılar, aktif ışık tedavisi alan erkeklerin testosteron düzeylerini 2 haftalık dönem boyunca 2.3 nanogram / mililitreden 3.6 nanogram / mililitrede arttırdığını buldular. Kontrol grubu, testosteron düzeylerinde herhangi bir değişiklik göstermedi.

Artan testosteron, cinsel doyumu iyileştirmeyi açıklayabilir

Ekip, aktif ışık tedavisi alan erkekler arasındaki testosteron düzeyindeki artışın cinsel tatmin artışını muhtemelen açıkladığını belirtti.

Prof. Fagiolini, Kuzey yarımkürede yaşayan bireyler arasında testosteron seviyelerinin Kasım ve Nisan arasında doğal olarak düştüğünü, bahar ve yaz aylarında istikrarlı bir şekilde arttığını ve Ekim ayında zirveye ulaştığını belirtti.

Yetkili, “Bunun, doğum oranlarındaki etkisini, Haziran ayında en yüksek konsept oranını göstererek görüyorsunuz” diye ekliyor. “Işık kutusunun kullanımı gerçekten doğanın yaptığı şeyi taklit ediyor.”

Ekip, parlak ışık maruziyetinin testosteron düzeylerini artırabileceği çeşitli yollar önermektedir. Örneğin, beyindeki pineal bez aktivitesini bloke edebilir ve testosteron üretimini artırabilir ve önceki araştırmalarda da belirtildiği gibi LH düzeylerini artırabilir.

Prof. Fagiolini ve meslektaşları, bu tür mekanizmaları daha iyi tespit etmek için daha büyük bir nüfusta daha ileri çalışmalara ihtiyaç duyulmasına karşın, pilot çalışmasının hafif terapinin erkeklerdeki düşük cinsel istek için uygulanabilir farmakolojik olmayan bir tedavi yaklaşımı olabileceğini öne sürdüğünü söylüyor.

Bunu henüz klinik bir tedavi olarak önerebileceğimiz aşamadayız.Ancak bu tedavi daha büyük bir çalışmada gösterilebiliyorsa, hafif terapi ileriye doğru bir yol teşkil edebilir.” Bu küçük bir çalışma. buna dikkatli davranmamız gerektiği an.

Prof. Fagiolini anlattı MNT ışık kutusu terapisi de cinsel isteği az olan kadınların tedavisinde yardımcı olabileceğini.

Özellikle düşük LH’nin kadınlarda düşük libidoya katkıda bulunduğu için, parlak ışığa maruz kalmanın bir sonucu olarak LH artışının önemini vurguladı.

LH, aynı zamanda LH tarafından kontrol edilen ve doğurganlık çalışmaları için ilgi çekici olabilecek kadınlarda yumurtlamayı tetikleyebilir “diye ekledi.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )