Delay 48000 Geciktirici Krem – Geciktirici Sprey Ürün Görseli

Seks ve Erken Çocuk: Neler Oluyor?

Ebeveynlerin elini sıktıracağı bir yaş grubu varsa ondört ile on yedi yaş arasındaki gençler. Ergenlik döneminde yaşıyorlar; sıklıkla huysuz, özel, muhtemelen risk alıyor ve yetki ve sözleşmelere meydan okuyacakları anlamına geliyor. Bir gün beş yaşındaymış gibi davranıyorlar, sonraki gün yetişkinlere benzer.

Çoğu genç ergenlik yaşıyor ve aktif olarak cinselliklerini keşfediyorlar ve çok karışık bir zaman olabilir.

Aşağıda, iki ergen sağlık uzmanı ebeveynlerin ve orta ergen çocuklarının cinsiyet ve cinsellik hakkında bilmeleri gerekenleri tartışmaktadır.

Hormon seviyeleri arttıkça ve bedenlerinde değişiklikler görmeye başladıkça, gençler arasındaki başlıca endişelerden biri nedir?

DAVID BELL, MD: Gençlerin bilmek istediği başlıca şeylerden biri her şeyin normal olmasıdır. Kendilerini akranlarıyla çok kıyaslıyorlar ve sürecin bir kısmı, neyin normal olduğunu ve neyin olmadığını anlamanıza yardımcı oluyor.

JENNIFER JOHNSON, MD: Çıplak bedenlerin çocuklarla karşılaştırılması çok fazla, “Neye benzediğimle karşılaştırıldığında neye benziyor” diye düşünüyorlar. Spor salonundaki şovlarda olanlar böyle olur. Tabii ki hiç kimse başka birine bakmayı kabul etmiyor, ama bunu yapıyorlar çünkü yeni vücutlarıyla görüşerek ve diğer insanların cesetlerine kıyasla bakıyorlar. Gerçekten önemlidir.

Cinsel gelişim açısından şu anda mastürbasyon normal mi?

JENNIFER JOHNSON, MD: Evet, sanırım çoğu çocuk, özellikle on altı ya da on yedi yaşına geldiğinde mastürbasyon yaptı. Çoğu çocuk, söylendiği ne olursa olsun bunu yapar.

Tıbbi olarak, mastürbasyonun mükemmel bir şekilde güvende olduğunu ve aslında çocukların yaşadığı bu güçlü cinsel yolculuklar için çok sağlıklı bir çıkış olabileceğini biliyoruz.

 

Hannah’nın en yeni iki kutuplu bozukluk videosunu izleyin.
reklâm
Bu yaşta ıslak rüyalar normal mi?

DAVID BELL, MD: Evet. Ergenlik dönemindeki bir noktada uykuları süresince, erkekler gece gündüz emisyonuna ya da “ıslak rüyaya” sahip olabilirler. Temel olarak uyku esnasında gece boyunca spermanın veya spermlerin salgılanması.

Bu bazı çocuklar için rahatsız edici mi?

DAVID BELL, MD: Evet. Ve bu, ebeveynlerin, ergenlik çağı çocuklarıyla ıslak rüyalar hakkında, ilk dönemlerinden önce dişilerde yaptığı gibi, onlara hazırlıklı olmak için tartışmalar yapmasının önemli bir nedeni. Eğer bir çocuk ıslak rüyanın ne olduğunu bilmiyorsa yatağında idrar yaptığını düşünebilir ve bu yıkıcı olabilir.

Aynı seks deneyleri normalde de normal midir? Bu ne kadar yaygın?

JENNIFER JOHNSON, MD: Aynı cinsiyet deneyinin yaygınlığı hakkında pek fazla bilgiye sahip değiliz. Ancak kesinlikle olur ve gerçekleşirse, bu çok normaldir. Yine, gençlerin kendi büyümelerini değerlendirmelerinin ve kendilerini akranlarıyla karşılaştırmalarının bir yolu.
DAVID BELL, MD: Bence ebeveynler ve gençler için cinsel yönelimlerini bu gibi bölümlere dayalı olarak etiketlememeniz önemlidir.

JENNIFER JOHNSON, MD: Doğru. Cinsel yönelim ergenlik çağlarında hala ortaya çıkmaktadır ve bazen kişinin yaşamı boyunca değişir. Cinsel yönelimi cinsel davranıştan ayırmak önemlidir, çünkü çocuklar ve erkekler aynı cinsiyette cinsel deneyime sahip olabilir ve tamamen heteroseksüel olarak yönlendirilebilirler.

Aynı şekilde, gay olan erkek ve kızların cinsel ilişki de dahil olmak üzere heteroseksüel ilişkileri olabilir ve hayatın ilerleyen dönemlerine kadar eşcinsel deneyimleri olmayabilir.

Ondört ve on yedi yaş arasındaki çocuklar seks yapıyor mu? Araştırma bize ne anlatıyor?

JENNIFER JOHNSON, MD: Ulusal veriler, gençlerin lisede üst düzey olduğu zaman yaklaşık% 60, erkeklerin yaklaşık% 70’i seks yaptı ve muhtemelen kızların yaklaşık% 50’si seks yaptığını gösteriyor. ‘Seks’ ile, oral seks veya cinsel ilişki demektir.

Dolayısıyla bunu kesinlikle davranışsal olarak görmek isterseniz, lisede seks yapmak, toplumumuzda normatif bir davranış demektir; daha fazla insan yapmaktan daha çok şey ifade etmektedir.

Cinsel ilişkiden kaçınmak isteyen çocukların yasakta kendilerini rahat hissettiklerini fark ettiniz mi? Yoksa cinsel olarak aktif olmak için çok fazla baskı hissediyorlar mı?

JENNIFER JOHNSON, MD: Bazı okullarda çok, çok güçlü yoklama hareketleri vardır ve yapılacak harika şey, seks yapmayacağınızı söylemektir. Fakat gençlerden ergen ve akran grubundan diğer akran grubuna kadar değişir.

Kesin olan bir şey, bir akran grubundaki davranışın o grubun bir üyesi için risk düzeyinin göstergesi olmasıdır. Kızım partilerde sigara içen ve içen kızlarla dolaşıyorsa, tehlike altında olduğunu biliyorum çünkü sigara gibi bazı risk davranışları cinsel aktivitenin başlatılmasıyla bağlantılıdır.

DAVID BELL, MD: Ergen Sağlık Araştırması’nın verilerine göre, daha bağlı olan gençlerin aileleri, okulu ya da ders dışı faaliyetleri için olan ilişkileri ve davranışları daha güvenlidir.

Cinsel yönden aktif gençler arasında kontrasepsiyon kullanımı ile ilgili istatistikler nelerdir?

JENNIFER JOHNSON, MD: Yakın zamanda yapılan ulusal temsilcilerin gençlik araştırmalarından biri, 1970’lerin aksine, gençlerin neredeyse üçte ikisinin ilk kez cinsel ilişkide kontrasepsiyon kullandıklarını buldular. Bu, Yetmişlerde gördüğümüz% 10-20’den çok ağlıyor.

Bu eğitim kampanyalarının bir sonucudur mu?

JENNIFER JOHNSON, MD: Evet, öyle düşünüyorum. Çocuklar, doğum kontrolünü ve neden doğum kontrolünü kullanmayı önemsediğini biliyorlar. Ve, genel olarak, en azından kondomlara erişimi var.

Gençler anne-babalarından doğrudan seks hakkında bilgi istemeyebilir, ancak bu konularda ebeveynlerinin ne söyleyeceklerini duymak isterler mi?

DAVID BELL, MD: Bence, bazı açılardan, evet, yapıyorlar, ancak bilgiyi ne zaman ve nasıl teslim edecekleri konusunda hassas bir denge.

Bazen ergen bir arkadaşa atıfta bulunarak seks hakkında sorar. Bu, gençlerin kendi değerlerini ve düşüncelerini paylaşma fırsatı yaratır.

JENNIFER JOHNSON, MD: Ebeveynlerin bu alanlarda neler olup bittiğini bilmeleri gerekiyor. Öte yandan, bence ebeveynlerin gençlerin bağımsız hale geldiğini ve bir dereceye kadar gizlilik haklarına sahip olduklarını fark etmesi önemlidir. Orada kimse olmaksızın kendi odasında yalnız kalma hakkına sahiptirler.

Bu, ebeveynlerin çocuklarla konuşamayacağı anlamına gelmez. Fakat daha ziyade sadece onlara düşündüğünüz şeyleri söylüyorsa, fikirlerini de sorarsanız kapıyı daha iyi açabilirsiniz.

Bence ebeveynlerin ergenleri ile vakit geçirmesi gerçekten önemli. İletişimi açık tutmak ve taahhüdünü göstermek açısından birlikte çalıştığınızdan birlikte bir şeyler yaparsanız çok yararlıdır.

DAVID BELL, MD: Çocuğunuzla birlikte yapılan en iyi sohbetlerden bazıları beklenmedik zamanlarda, ister bir araba sürerken ister kamp gezisinde olsunlar … kuşlar ve arılar hakkındaki bu resmi, oturkan konuşma değil.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )